KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12601112
nr 1260 1112
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Akvarell, Blomsterstilleben, signerad, 49x33
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 10 juni 2019
kl 19:11:18
8/6 10:42:12
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson